Družstvo starších žákyň vybojovalo senzační ZLATOU MEDAILI a dorostenky získaly BRONZ na Mistrovství ČR družstev

V sobotu, 12.5.2018 , se konal Přebor České republiky družstev staršího žactva a Mistrovství České republiky družstev dorostenek a žen.
Pod hlavičkou oddílu JudoKlub DDM Mělník startovala dvě družstva, a to družstvo starších žáků a družstvo starších žákyň. Za oddíl Kladno N62 bylo složeno družstvo dorostenek. Týmy byly postaveny ze závodníků a závodnic z především ze Středočeského kraje a dalších spřátelených oddílů.

DRUŽSTVO STARŠÍCH ŽÁKYŇ VYBOJOVALO SENZAČNÍ ZLATOU MEDAILI!!!
Ve skupině holky nejprve remizovaly s družstvem Judo Hranice 4:4. Další utkání bylo nutné vyhrát. Holky předvedly obrovskou touhu po medaili. Silný oddíl Judo SK Královo Pole porazily 5:2, tímto si zajistily postup do semifinálových bojů z prvního místa. V semifinále na nás čekal oddíl Judo Beskydy. Holky opět nezaváhaly a zvítězily vysoko 7:1.
Ve finále holky opět narazily na soupeřky z Brna. Finále s velkým F, bylo jedním slovem ÚŽASNÉ. Holky ukázaly obrovskou vůli, soudržnost a touhu po medaili a po velmi vypjatých zápasech podruhé porazily oddíl z Brna, tentokráte těsněji, 4:3. Bylo nádherné sledovat, jak si holky svůj zasloužený triumf užívají. Klobouk dolů před jejich výkony. Sestava holek: Terka Šebková, Bětka Schlichterová, Sára Zitová, Terka Dolejšková, Adri Chalupková, Ája Prausová, Zuzka Hrstková, Anička Kubová, Nela Benešová, Kačka Šipanová, Verča Jelínková a Janča Vachková pod vedením trenéra Martina Lichtiga

DRUŽSTVO DOROSTENEK VYBOJOVALO BRONZOVOU MEDAILI
V úvody holky podlehly vítěznému týmu celého mistrovství z Olomouce, po té bojovaly s Brnem, kde bohužel také nezvítězily, ale pak se vše v dobré obrátilo a porazily oddíly z Jablonce a Ostravy a získaly tak krásné 3. místo!

Sestava holek: Andrea Prausová, Sára Zitová, Adriana Chalupková, Zuzana Hrstková, Anna Kubová, Anna Maria Polnická, Kristýna Hadravová, Dorota Burdová, Lucie Havelková, Zora Matuštíková a Natálie Pokorná pod vedením trenéra Václava Nováka

DRUŽSTVO STARŠÍCH ŽÁKŮ OBSADILO NÁDHERNÉ PÁTÉ MÍSTO
Kluci měli v pavouku první kolo volné. Ve druhém kole nastoupili proti oddílu Judo SK Královo Pole, který porazili vysoko, 7:2. V semifinále nastoupili proti oddílu TJ Slezan Opava, který nakonec celou soutěž vyhrál. I přes obrovskou bojovnost a snahu, kluci vítězům turnaje podlehli. V boji o třetí místo na kluky čekal oddíl TJ Sokol Praha Vršovice. Ve velmi vyhroceném, a emocemi nabitém boji o třetí místo kluci podlehli Vršovicím tím nejtěsnějším výsledkem 5:4. Nutno říct, že kluci se opravdu rvali jako koně, sáhli si až na dno svých fyzických sil. Bohužel takové je judo, a vždy to na medaili nevyjde.

Sestava kluků: Matěj Semančík, Adam Křivský, Štěpán Vojtěch, Pavel Cibík, Tonda Dubský, Pepa Resutík, Viktor Steiner, Honza Kačírek, Jonáš Plocar, Matěj Benák, Kuba Čermák, Honza Vondráček, Matouš Havelka, Tobiš Jelínek, Ruda Šimek, Michal Hložek, Jirka Žák a Kuba Zvěřina pod vedením Mirka Jelínka Honzi Pikory

Na závěr je nutné říci, že celý den provázela skvělá týmová atmosféra a přátelská nálada. Každý asi tuší, že postavit družstvo na PČR či MČR není nic jednoduchého, ale výsledek a vůbec samotná účast na tomto turnaji za to rozhodně stojí. Byl to skvělý den. Ještě jednou, všem závodníkům, závodnicím, rodičům a trenérům děkujeme.