Dvě placky z Evropy, 2 STŘEDOČEŠI!!! Terezko a Adame děkujeme!!!🙇‍♂️🥋❤️🇨🇿

Judista Adam Kopecký je mistrem Evropy

Judista Adam Kopecký si datum 28. 6. 2019 zapíše do paměti na celý život. Půl roku tvrdé dřiny, přísná životospráva, tvrdé tréninkové jednotky a spoustu nominačních závodů – to vše proměnil ve zlato na mistrovství Evropy (Cadet European JUDO Championships ve Varšavě. České judo má tak historicky vůbec prvního dorosteneckého mistra Evropy.

Adam Kopecký, dorostenecká světová jednička -73kg, měl na ME ve Varšavě postup v prvním kole volný, ve druhém kole porazil Belgičana Jarne Duycka, ve třetím kole porazil Bulhara Genadi Burdinyashki a na vítězství ve skupině porazil Turka Mahmut Ozgurbuz. V semifinále narazil na těžký odpor Ázerbájdžánce, Adam po dlouhé době v zápase prohrával, ale rychle skóre vyrovnal na závěr zápasu přidal další wazari a vybojoval postup do finále. Ve finále narazil na známého Itala Luigi Centracchio. Adam šel od začátku útočně a na třetí tomoe-nage získal první wazari, druhé wazari přidal z kontrachvatu ko soto gake a vybojoval tak titul mistra Evropy.

Velké díky patří mateřskému oddílu TJ AŠ, TSC Turnov, KSJu,  kamarádům co ho přijeli podpořit, celému týmu , rodině a všem, co mu drželi palce.

Příbram – O velký úspěch nejen příbramského, ale celého českého juda, se postarala nadějná závodnice Tereza Bodnárová, která o uplynulém víkendu na dorosteneckém mistrovství Evropy ve Varšavě získala bronzovou medaili a postarala se tak o první cenný kov pro české barvy z této kategorie po devíti letech.

Ve Varšavě se napříč všemi kategoriemi představilo 434 závodníků z celkem 39 států z celé Evropy. Tereza Bodnárová se na evropský šampionát kvalifikovala na základně bodů, které během sezony získala na turnajích světové série kadetů, pořádaných v různých místech Evropy. A ve své váhové kategorii do 44 kilogramů byla jednou z celkem dvou desítek závodnic.

Vedla si ale skvěle, když v pěti zápasech během turnaje měla bilanci čtyř výher a jedné porážky, což nakonec přineslo právě třetí nejcennější kov. „Terezina cesta k bronzové medaili vedla přes judistky z Ázerbajdžánu, Ruska, Německa, Francie a Turecka,“ přiblížil trenér Jiří Straka. „Toto umístění jí navíc zajistilo účast na světovém šampionátu v kazašském městě Almaty, které se bude konat v září,“ dodal.

Příbramskou judistku však před mistrovstvím světa čeká kromě několika soustředění ještě jeden z vrcholů letošní sezony. Evropský olympijský festival mládeže v azérbájdžánském Baku.