Evropský šampionát Varšava 2015

25.-29.9.2015 se výběr závodníků Středočeského kraje zúčastnil největšího mezinárodního šampionátu tohoto roku, který se konal ve Varšavě. Startovalo zde 22 zemí a mnoho národních reprezentačních týmů. Na tento šampionát navazoval camp, na kterém se při randorových zápasech připravovalo nad 650 bojovníků. Celé tyto mezinárodní závody doprovázela výborná organizace polského pořadatele, který pro rychlý průběh šampionátu zajistil 10 tatami a camp se pořádal na 1100 metrech čtverečních tatami.

DSC_0141
Jediný dojem kazili rozhodčí, kteří velmi často napomáhali polským závodníkům a veškeré protesty byly marné.
Největší úspěch naší výpravy vybojovala naše nejmenší 🙂 závodnice Terezka Bodnárová, která v kategorii U15 -36kg obsadila nádherné 3. místo a domů si veze krásnou nezaměnitelnou medaili.
DSC_0113 (2)

Naši ostatní závodníci většinou dokázali projít prvním a druhým kolem, ale na bodovaná umístění to nestačilo. Musíme konstatovat, že všeobecně Češi se na tomto šampionátu nedokázali prosadit do předních umístění, ale byla to pro ně obrovská zkušenost, že na našem malém domácím „rybníčku“ dokáží získat republikové výsledky, ale kolem je mnohem větší moře a následně ještě rozlehlejší oceán plný žraloků.

Jsme přesvědčení, že toto je ta správná cesta (mezinárodní závody a hlavně campy) pro následný rozvoj našich talentovaných závodníků, zvednutí jejich sebevědomí a ostřejší prosazení proti evropské konkurenci. Proto následně 11.10. odjíždíme na kemp do Wroclawi, kde se budeme nadále připravovat pro vrchol naší tuzemské sezóny Mistrovství České republiky. Další přípravou bude domácí kemp konaný 28.-29.10.2015 v Kralupech nad Vltavou.
Velké díky patří vedení našeho kraje, že umožňuje tento rozvoj našich závodníků a dovolíme si tvrdit, že jsme kraj, který v této chvíli nejvíce investuje do našich krajských dětí.

Těšíme se na všechny naše judisty, s pozdravem,

trenéři Lucka a Martin

PS: více fotek na http://judocaslav.rajce.idnes.cz/Evropsky_sampionat_Varsava_2015/

You may also like...