Sportovní gymnázium Kladno – den otevřených dveří v sobotu 17.10.2020 (aktualizace data)

Sportovní gymnázium Kladno

Plzeňská 3103, 272 01 Kladno

web: www.sgagy.cz 

trenérka Lucie Chytrá – tel.: 728 74 99 94, e-mail: sgchytra@sgagy.cz

 

Dobrý den,

chtěla bych Vás informovat o možnosti studia na střední škole na Sportovním gymnázium Kladno, které se zaměřuje na sportovně talentované děti. Jedná se o všeobecné středoškolské studium se zaměřením na sportovní přípravu judo. Škola umožňuje trénování juda 1-2x denně během vyučování a následně v odpoledních hodinách v klubu (dle domluvy), pod vedením diplomovaného trenéra juda Mgr. Lucie Chytré, která byla dlouholetou reprezentantkou ČR v judu.

Právě po přechodu na střední školu dochází především z časových, ale i studijních důvodů, k úpadku zájmu o judo a postupný pokles výkonnosti, což děti velmi špatně snášejí. Tato škola je jednou ze tří možností studia na sportovním gymnázium se zaměřením na judo v celé České republice, a proto je tato škola příhodnou možností nadále se věnovat sportu talentovaným dětem nejen ze Středočeského či Pražského kraje. Studenti mohou do školy dojíždět nebo pro studenty ze vzdálenějších měst je v Kladně dostupné internátní ubytování, které se nachází nedaleko školy. (Domov mládeže Ymca: http://www.sou-dubska.cz/files/ubytovani/prezentace_ymca.pdf)

Kolektiv judistů na SG Kladno je v dnešní době výtečný a studenti gymnázia se také účastní tréninků a tréninkových srazů v blízké Praze, pod vedením trenérky. Judisté jsou stále členi svého oddílu, za který závodí na turnajích. Škola je podporuje v přípravě i finančně.

Základní informace o studiu a přijímacím řízení na SG Kladno:

  • webové stránky školy: sgagy.cz
  • den otevřených dveří je v sobotu 17.10. v době 10-13 hodin (vzhledem k hygienické situaci sledujte i aktuální stav dění pro případné změny)
  • termín odevzdání přihlášek je do 30.11. 2020 na obor 79-42-K/41 (sportovní třída)
  • kritéria pro přijímací řízení pro školní rok http://sgagy.cz/prijimacky/kriteria.pdf

– pro školní rok je zřizovatelem školy povoleno: 1 třída – 30 žáků

Umožněte vašim dětem spojit studium se sportem a stát se tak úspěšným judistou.

 

Mgr. Lucie Chytrá

diplomovaná trenérka juda

You may also like...